ogloszenia polonika1

Zapisz się na newsletter i otrzymuj najnowsze informacje
pojawiające się w naszym serwisie.
Data pl v0.1 - by KESS Data: piątek, 19 kwietnia 2024 r. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Piękny sukces odnieśli młodzi polscy rugbiści. Na rozgrywanych w Grenoble mistrzostwach Europy gr. A reprezentacja Polski juniorów do lat 18 wywalczyła trzecie miejsce. Trenerem biało-czerwonych jest lublinianin Krzysztof Okapa, a trzon zespołu stanowią gracze Budowlanych Lublin.
Polacy byli beniaminkiem gr. A, ale spisali się rewelacyjnie. - Mieliśmy zadanie, aby się utrzymać - mówi trener Krzysztof Okapa. - Poziom turnieju był bardzo wysoki. Myśleliśmy, że przyjdzie nam walczyć o siódme miejsce, ale poszło nam zdecydowanie lepiej.

jj

W pierwszym meczu reprezentacja Polski zmierzyła się z rozstawioną z numerem pierwszym Belgią i nieoczekiwanie wygrała 12:3. W potyczce o finał polscy juniorzy ulegli Rosji 12:25, natomiast w spotkaniu o trzecie miejsce biało-czerwoni pokonali Niemców 30:6. - To nasz najlepszy wynik w historii ME do lat 18 - ocenia trener Okapa. - Muszę powiedzieć, że polska drużyna była objawieniem tego turnieju. Cały zespół zasłużył na pochwałę. Cieszy też, że drużyna opierała się w znaczniej mierze na zawodnikach lubelskich Budowlanych, których w składzie było trzech: Grzegorz Szczepański - kapitan oraz Piotr Wiśniewski i Szymon Okapa. Wspięliśmy się na bardzo wysoki poziom i teraz naszym zadaniem jest utrzymanie się na nim. Będzie nam ciężko, bo część zawodników kończy grę w tej kategorii wiekowej i muszę budować nowy zespół.

We francuskiej imprezie pierwsze miejsce zajęła Hiszpania przed Rosją. We wrześniu obie te drużyny zagrają baraż o awans do najwyższej kategorii, czyli Elite. Zmierzą się z drużynami, które zajęły odpowiednio siódmą i ósmą pozycje - czyli Włochami i Portugalią. - Już powoli zaczynamy przygotowania do przyszłorocznych mistrzostw - dodaje polski szkoleniowiec. - Będzie to dla nas nie lada wyzwanie, zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym, bo turniej odbędzie się w Polsce. Jej gospodarzem będzie Wielkopolska. Mam jednak nadzieję, że na obu płaszczyznach sobie poradzimy.