ogloszenia polonika1

Zapisz się na newsletter i otrzymuj najnowsze informacje
pojawiające się w naszym serwisie.
Data pl v0.1 - by KESS Data: czwartek, 28 marca 2024 r. Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

W poniedziałek w Saint-Germain rozpoczął się z udziałem sześciu drużyn jeden z turniejów drugiej rundy Ligi Światowej w hokeju na trawie mężczyzn. W swym pierwszym występie reprezentacja Polski przegrała z gospodarzem imprezy Francją 2:4 (1:2).

Prowadzenie dla Polaków uzyskał w czwartej minucie po krótkim rogu Piotr Kozłowski, a drugiego gola dla naszego zespołu strzelił w 65. minucie Karol Majchrzak, poprawiając rezultat na 2:3. Niestety ostatnie słowo należało do Francuzów i im przypadł komplet punktów.

W pozostałych poniedziałkowych spotkaniach Belgia, główny faworyt imprezy, rozgromiła najsłabszą w gronie uczestników Portugalię 19:0 (9:0), a Kanada wygrała ze Szkocją 5:3 (4:2).

We wtorek biało-czerwoni zmierzą się z Kanadą.(godz. 15.30). Obecna edycja LIgi Światowej stanowi kwalifikację do mistrzostw świata, które w 2014 roku odbędą się w Holandii. Aby myśleć o występie w Kraju Tulipanów, Polacy muszą turniej we Francji wygrać lub zająć drugie miejsce i liczyć, że w ostatnim z turniejów w Moskwie najlepsza okaże się najwyżej sklasyfikowana w rankingu FIH Japonia.

Przegrana z trójkolorowymi szans polskim hokeistom jeszcze nie odbiera, ale mocno je redukuje.