ogloszenia polonika1

Zapisz się na newsletter i otrzymuj najnowsze informacje
pojawiające się w naszym serwisie.
Data pl v0.1 - by KESS Data: czwartek, 28 marca 2024 r. Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

Francuzi po raz pierwszy w historii zdobyli złoty medal mistrzostw Europy w koszykówce. W finale EuroBasketu "Trójkolorowi" pokonali Litwinów 80:66 - podaje sport.tvn24.pl.

Spotkanie było wyrównane tylko w pierwszej połowie. Po przerwie Litwinów zdominowali Francuzi, którzy w swoim składzie mają aż sześciu zawodników z NBA. "Trójkolorowych" do zwycięstwa poprowadził skrzydłowy Portland Trail Blazers Nikolas Batum, który tylko do przerwy uzyskał 17 punktów. Mniej widoczny był Tony Parker, który ostatecznie został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju.

22eb3612b2593a9fc688c6b8a0ea75e74cdf9926

Francuzi dzięki wygranej po raz pierwszy w historii zostali mistrzami Europy. Dotychczas mieli oni na swoim koncie dwa srebrne medale - 2011 i 1949 roku.

Francja - Litwa 80:66 (19:22, 31:12, 18:16, 12:16)