ogloszenia polonika1

Zapisz się na newsletter i otrzymuj najnowsze informacje
pojawiające się w naszym serwisie.
Data pl v0.1 - by KESS Data: środa, 24 kwietnia 2024 r. Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Polskiej hodowli ogier Banderas pod siodłem Pawła Spisaka wywalczył brązowy medal mistrzostw świata młodych koni w WKKW, które rozgrywane są we francuskim Le Lion d’Angers. Para startowała w kategorii 5-latków. Drugi nasz reprezentant, a więc Rozmaryn z Arturem Społowiczem nie ukończył rywalizacji.

634793528360911953

Biało-czerwona dwójka ukończyła zawody z wynikiem 46,20 pkt. karnego. Jest to rezultat z ujeżdżenia, gdyż zarówno próba terenowa, jak i konkurs skoków przez przeszkody ukończyli bez punktów karnych. Aż 15 koni przejechało kross bez punktów karnych, ale tylko cztery nie miały błędów na parkurze. W tej grupie znalazły się te, które zajęły trzy czołowe miejsca.

Kasztanowaty Banderas wyhodowany został przez Romana Drabińskiego, a obecnie jest własnością Marka Jodko. Ojcem brązowego medalisty jest ogier westfalskiej rasy Morawia, a matką klacz pełnej krwi angielskiej Babilonia (córka ogiera Jape).

32-letni Paweł Spisak to zawodnik klubu Dako Galant Skibno, trzykrotny olimpijczyk (Ateny, Pekin i Londyn), ma też na swoim koncie siedem medali mistrzostw Polski, w tym cztery złote.

W kategorii koni 5-letnich wystartowały 44 pary, z czego zawody ukończyło 25. Wśród tych, którzy nie ukończyli krossu, był Artur Społowicz dosiadający wałacha rasy małopolskiej Rozmaryn (ojciec Devin du Maury - matka Robinia po Emetyt). Został on wyhodowanego w Stadninie Koni Janów Podlaski.

W drugiej kategorii wiekowej (konie 6-letnie) reprezentanci Polski nie startowali.

MŚMK Le Lion d’Angers (17-20 X)